• White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
  • White Instagram Icon

Nadační fond Signatures of Moravia


Proč má náš Nadační Fond anglické jméno?
 Velmi jednoduché, já jako zakladatelka, jsem cizinka, Mauricianka, i když Morava je můj nový domov a moje srdce patří sem, chtěla sem aby název mel něco ode mě. Na moravskou historii měli vliv Francouzi, Němci, Maďaři i spousty dalších národů, kteří z Moravy udělali to, čím je dnes. Proč by tedy Mauricianka nemohla mít vliv na Moravu a její budoucnost?

Náš záměr je čistý a upřímný a věříme, že podpoří prosperitu tohoto regionu a jeho obyvatel.

Kdo jsme?
Jsme lidé, kteří milují Moravu, zajímají se o ni a chtějí podporovat svůj region a jeho lidi. Jednoduše protože chceme, můžeme a budeme.
Jmenuji se Hanaa Khodabocus a moje firma Signatures of Moravia s.r.o je zakladatelem fondu. Pocházím z ostrova Mauricius a žiji v Brně od roku 2007. V této zemi jsem se vzdělávala, dostala jsem příležitosti splnit si své sny a k tomu bezpečí, péči, podporu, lásku. Také jsem zde potkala spoustu mimořádných lidí. Považuji se za adoptovanou Moravanku a mým cílem je vrátit této zemi to, co jsem od ní dostala.
Moje kamarádky a spolupracovnice, Hana Novosadová a Lucie Rosenbergová jsou v tomto dobrodružství se mnou. Jsou to vzdělané, chytré a okouzlující moravské dívky plné vášně a touhy pečovat o jejich vlast, chtějí ji podporovat a chránit.


Proč Morava?
Morava je centrum, komunita, víra a kultura, která prostřednictvím svých lidí a umění vyryla své jméno po celém světě.
Moravané se inspirovali svou vlastí a dobyli svět. Nejznámější z nich jsou: Otakar Borůvka, Sigmund Freud, Kurt Friedrich Gödel, Luboš Kohoutek, Jan Ámos Komenský, Erich Wolfgang Korngold, Ernst Mach, Alfons Mucha, Georgius Prochaska, Otto Wichterle, Milan Kundera.
Moravské umění / architektura / vynálezy / příroda / kultura / historie / folklór - to vše stojí za naše úsilí o obnovu a propagaci.


Zajímavost na závěr:
Věděli jste, že Moravská církev je významným náboženstvím v několika afrických zemích a v Karibiku a Latinské Americe je jednou z nejstarších protestantských denominací na světě?
Doufáme, že prostřednictvím našich malých a jednoho dne snad i větších projektů dojde ke změnám k lepšímu a také s vaší pomocí přispějeme k rozvoji regionu, aby byla Morava opět skvělá!
Účelem nadačního fondu je podpora regionu Morava, tedy oblasti tvořené Olomouckým, Zlínským a Jihomoravským krajem a částmi krajů Moravsko-slezského, Pardubického, Jihočeského a částí kraje Vysočina, a to prostřednictvím poskytování pomoci fyzickým a právnickým osobám, podnikatelům i nepodnikatelům, zejména je pomoc zaměřena na osoby, které v regionu Morava vykonávají podnikatelskou či jinou činnost a tím podporují rozvoj a dědictví moravského regionu, a které utrpěly nouzi kvůli zásahu vyšší moci (např. v souvislosti s epidemií COVID-19, přírodními a jinými katastrofami), případně se v nouzi ocitly z jiného důvodu.
K účelu výše uvedenému nadační fond vyvíjí činnost, poskytuje služby a vypracovává programy, které se cíleně zaměřují především na kulturu, historii, vědu, životní prostředí a ekologii, vzdělání, zemědělství a s tím související kvalitu stravování v regionu Morava.